Замена на филтер за топла када Cryspool CP-04072 за Unicel C-4326, Pleatco PRB25-IN, Filbur FC-2375

КриспулCP-04072
ОД4-15/16"
Должина13-5/16"
Врв2-1/8" / отворено
Долу2-1/8" / отворено
Површина за филтрирање 25 SQ.FT
Заменува Unicel: C-4326       Филбур: FC-2375       Плеатко: PRB25-IN      

Детали за производот

Ознаки на производи

Main2

Опис на производот

04072-1
4326
3

Целосно остри набори кои дозволуваат нечистотија.

Навлегува длабоко во наборите зголемен проток, може да блокира повеќе од 95% од микроорганизми, метал, мов алги, тиња и други нерамнотежи. Полесно се чисти.

 

Засилени антимикробни завршни капачиња

Засилени антимикробни завршни капачиња третирани за да ги отфрлат бактериите и мувлата што предизвикуваат мирис антимикробна.Напредната формулација за заштита се спротивставува на влошување од базени со сол и високи нивоа на хлор.

Екструдиран 

Екструдирани ABS централни јадра со висок проток. Рамномерна дистрибуција на вода Поефикасна, полесна при пумпата и полесна за чистење.

2(1)
1(1)
5

Чистливост

Рамномерно расклопените набори на филтерот, со материјалот од Reemay, овозможуваат повеќе задржување на нечистотијата и лесно се чистат. Касетата може да се измие темелно и да се користи постојано.

Издржливост

Засилените завршни капачиња заедно со лентата го држат филтерот на елементот на позиција за да се искористи максимумот од касетите и да се продолжи животниот век на касетата за филтер.

Квалитет

Напредниот и квалификуван материјал од трилбалните влакна го прави филтрирањето на водата потемелно и подолг век на траење.

Пакување на производи

7
8
9

Најчесто поставувани прашања

1.Кое е времето за испорака на нарачката?

Времето за испорака на нарачката има врска со количината на нарачката, моделите на нарачката и пакувањето. За да се обезбедат сите детали совршени во производствениот процес, времетраење од 7-15 работни дена.

2.Дали можеме да го користиме нашето лого/бренд?

Секако. Private Label е апсолутно добредојдена. Ние, исто така, имаме Оддел за дизајнирање, за да ви помогнеме да добиете сопствен дизајн на лого и дизајн на пакување бесплатно, исто така може и произведува според цртежот на клиентите. Ако имате пробна нарачка, ве молиме слободно контактирајте со нас за да можеме да ви направиме некоја препорака за испорака за да ги заштедите трошоците врз основа на количината што ви треба.

3. П: Може ли да имам примероци?

Секако, се разбира. Цената на примерокот може да се врати ако поставите формални нарачки во иднина.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја